Judo - jemná cesta

1985

Nový kalendářní rok začínáme nevýrazně, 2. místo S. Kindla a J. Dovhomilji na KP je po předcházejících úspěších jen slabou náplastí. Průběh jarních měsíců je zřejmě poznamenán jarní únavou a až do prázdnin se v oddíle už nic zvláštního neděje, pouze před oslavami 1. máje jsme brigádnicky upravili zahrádku před sokolovnou.

V době letních prázdnin bylo 11 členů oddílu 18 dní v Českém ráji na výcvikovém táboře juda spolu s žáky TJ EMĚ Mělník. Fotografie na předcházejících stranách svědčí o tom, že zábavy a sportu bylo na táboře přehršle.

Po několikaleté diskusi v KV ČSTV se díky pracovníkům TJ Lokomotiva Rakovník podařilo uvést v život dlouhodobou soutěž mužů, která by měla pozvednout úroveň juda v kraji formou „Poháru Středočeského kraje“. V současné době jsme po dvou kolech na 2. místě, pouhých vedoucím oddílem. Ukončení „Poháru“ bude 31. května 86 u nás ve Slaném. Tajně doufáme, že dosavadní umístění zlepšíme.

Konec roku byl poznamenám karanténou ve slánských školách a oddíl mládeže nemohl poslední dva měsíce pracovat.

Závěrem roku jsme oslavili 3. místem v I. Ročníku Silvestrovského poháru pořádaného TJ ZPA Košíře v Praze. Podařilo se nám porazit i „železnou“ Spartu.

Naši žáci při plnění podmínek soutěže o „Vzorný oddíl mládeže“ splnili OZ ve svých kategoriích. Stříbrný OZ získal J. Budil mladší, R. Němec, P. Nedvěd. Bronzový odznak mají B. Ježek, S. Ježková, P. Kramosil, I. Plachý, M. Vítková, M. Dítě. Je naši chybou, že OZ získali ve škole a ne v oddíle.

Část oddílu mládeže se zapojila do činnosti v PO na 3.ZŠ jako sportovní oddíl. Mimo vlastní tréninky se budou se svými vedoucími zabývat i plněním pionýrských odborností.

A výstřižek z novin:

Judo ve Slaném

Zásluhou trenérů oddílu Juda ČKD Slaný, v čele s Jiřím Budilem, se daří mladým slánským borcům. Dokazuje to jednak druhé místo družstev ve středočeském poháru a především pak úspěch Vl. Dlouhého na Rakovnické kraslici. Tam bylo přes 200 startujících z 20 oddílů z celé ČSSR a mladý slánský judista zde vybojoval prvé místo ve své kategorii. Úspěšní byli i další v mladším i starším žactvu a do šestého místa se umístili Jiří Budil mladší, Rampa, Kramosil, Vávra mladší a Dítě.

Úspěchy byly i v Hořovicích při mezioddílových závodech, kde obsadili Dlouhý druhé a Budil mladší třetí místo. Výsledky jsou příslibem pro budoucnost slánského juda.